Madagaskar

Strony

Warto sprawdzić

Kategorie

Klimat wyspy Madagaskar

Klimat MadagaskaruMadagaskar jest jedną z największych wysp na świecie – dokładnie jest czwartą pod względem wielkości wyspą. Mimo tej pozycji jest zaskakującym fakt, że klimat na tej wyspie jest tak zróżnicowany. Wschodnia część stanowi ostoję lasów deszczowych – znaleźć tam można niezwykle zróżnicowane gatunki m. in. lemurów, które świetnie znamy z filmu Madagaskar, a także dzikie rośliny wanilii i orchidei.

Wszystko to jednak zmienia się w momencie, gdy przeniesiemy się na wschodnie wybrzeże. Tutaj klimat staje się suchy i znacznie bardziej wymagający. Znaleźć tu można charakterystyczne dla takich miejsc rośliny – baobaby i np. tak zwaną stopę słonia – krępe, mięsiste, małe drzewo. Na całej wyspie jest jednak stosunkowo ciepło, jak na tę część świata przystało.

17.06.2010. 09:10

Fauna i flora Madagaskaru

O Madagaskarze nie da się powiedzieć, że znajduje się w czołówce państw pod względem rozwoju turystyki i poświęconej jej infrastruktury, jednak jadąc na tę wyspę najlepiej jest zaplanować pobyt jak najdłuższy i jak najintensywniejszy – i tak prawdopodobnie nie uda się w ciągu tygodnia czy dwóch dowiedzieć wszystkiego o faunie i florze tego regionu.

W kraju tym znajduje się bodaj ostatnia ostoja dzikich roślin – wanilii i orchidei. Na co dzień spotkać tam można liczne i rozmaite gatunki lemurów – tak dobrze znane z filmu Madagaskar. Na zachodniej części wyspy, gdzie klimat jest znacznie bardziej suchy i wymagający, znaleźć można piękne baobaby oraz karłowate drzewa innych gatunków. Warto zobaczyć także jedną z najwspanialszych plaż i raf koralowych.

17.06.2010. 09:08

Wyjazdy do krajów Afrykańskich

Wyjazdy do krajów afrykańskich cieszą się w ostatnim czasie bardzo dużą popularnością. Oczywiście posiadają one zarówno swoje zalety jak i wady, ale wydaje się, że tych pierwszych jest zdecydowanie więcej.


Afryka jest bardzo ciepłym kontynentem, panujący tam klimat pozwala na plażowanie i korzystanie ze słońca praktycznie przez cały rok. Często ludzie z Europy czy Ameryki Północnej wybierają się właśnie tam zimą, na przykład podczas sylwestra. Nie każdy bowiem lubi zimno i śnieg, Afryka jest więc dla takich osób wspaniałą alternatywą. Cieszy się ona sporą popularnością także w sezonie letnim, przede wszystkim ze względu na niskie jak na nasze warunki ceny. Oprócz tego czarny kontynent kusi także wspaniałymi krajobrazami i innymi atrakcjami.

06.06.2010. 10:41